wersja kontrastowa
rozmiar tekstu
Dziś jest poniedziałek, 21 wrzesień 2020 07:30:20
Jesteś tutaj: Aktualności >

Podsumowanie obchodów Dnia Kobiet

Dane Urzędu

Urząd Gminy w Pruszczu
ul. Główna 33
86 - 120 Pruszcz
tel.52 562 43 00
e-mail: pruszcz@pruszcz.pl

Punkt informacyjno-podawczy Tel. 52 562 43 05


Nr konta bankowego:
Bank Spółdzielczy w Pruszczu
33 8170 0008 0000 0550 2000 0010

Wydział Komunikacji Starostwa - pokój nr 4,  Tel. 52 5683 233

Godziny pracy Urzędu od 01.01.2015
poniedziałek     7:15 - 15:15
wtorek             7:15 - 17:00
środa               7:15 - 15:15
czwartek          7:15 - 15:15
piątek              7:15  - 13:30

więcej informacji

19 marzec 2020 13:49 Podsumowanie obchodów Dnia Kobiet

Podsumowanie obchodów Dnia Kobiet

Na terenie naszej gminy  kobiety uroczyście obchodziły Dzień Kobiet. Były najserdeczniejsze życzenia od mężczyzn, kwiaty, lampka szampan, koncerty muzyczne i rozmowy na ważne tematy.
 

Pruszcz

Niecodzienne spotkanie z okazji Dnia Kobiet w Pruszczu przygotował Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pruszczu przy współpracy Gościńca przy Młynie oraz OSP w Pruszczu. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji: warsztaty tańca kizomba, który poprowadzili Magda i Marcin, na scenie wystąpili soliści z Regionalnej Akademii Piosenki z Pruszcza. Panie w tym dniu obsługiwane były przez druhów z miejscowej ochotniczej straży pożarnej. Kawiarniana atmosfera sprawiła, że każda z kobiet zapewne na długo zapamięta to spotkanie. – Co nas czyni wolnym człowiekiem, nas, kobiety? – pytała Justyna Kucharko, dyrektorka GOKSiR i prowadząca koncert. – Na pewno potencjał do dalszego rozwoju. Poznawania nowych rzeczy, umiejętności, miejsc i ludzi. Ciągła nauka pomaga walczyć z nudą. To jest jak nałóg. Im więcej wiesz, tym chcesz wiedzieć więcej. Uciekasz od przeciętnego świata z wylegiwaniem się na kanapie. Nowa wiedza wyzwala w nas nowe pomysły, które nie pozwalają nam bezczynnie siedzieć i nic nie robić. Potwierdzeniem tych słów jest aktywny udział uczestniczek naszej imprezy z okazji Dnia Kobiet. Wspaniałym uczuciem było razem uczyć się podstaw tańca, który nie jest tak popularny jak inne style. Kizomba jest tańcem w duecie, ale my, dziewczyny z gminy Pruszcz, udowodniłyśmy, że jeśli tylko się chce, można osiągnąć wszystko i zatańczyć w grupie.

FOTORELACJA

 

Brzeźno

Również w Brzeźnie spotkały się kobiety z sołectwa, by świętować Dzień Kobiet. W sobotni wieczór przy muzyce i poczęstunku nie zabrakło wspomnień, ploteczek i planów. Jak zawsze bywa w tej miejscowości, nie zawiedli druhowie z miejscowej OSP, którzy wręczyli okolicznościowy tort oraz wiosenne bratki każdej pani. W trakcie spotkania była możliwość obejrzenia wystawy ręcznie wykonanej biżuterii. W niedzielę panie udały się do Gościńca przy Młynie w Pruszczu, gdzie uroczystość z racji święta przygotował GOKSiR w Pruszczu.

https://photos.app.goo.gl/dQoywfSKqAQ8dSTD7

 

Pruszcz - Międzygminny Ośrodek Opiekuńczy

W Międzygminnym Ośrodku Opiekuńczym w Pruszczu przygotowano dla mieszkańców wesołą uroczystość z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzny.

Do ośrodka przyjechali wychowankowie z zakładu poprawczego ze Świecia, którzy złożyli wszystkim najserdeczniejsze życzenia, wręczyli kwiaty oraz laurki. Terapeuci, mieszkańcy oraz młodzież zaprezentowali kilka zabawnych scenek kabaretowych oraz playback. Można było usłyszeć piosenki z repertuaru Danuty Rinn czy Boys. Wiele uśmiechu na twarzach wszystkich zgromadzonych na uroczystości wywołała scenka kabaretowa „Chory facet” w wykonaniu Marty i Magdaleny. O tańcu do melodii z baletu „Jezioro łabędzie” wszyscy będą długo pamiętać. W trakcie spotkania jeden z mieszkańców wręczył paniom drewniane tulipany wykonane w trakcie terapii zajęciowej. Dla wszystkich kobiet były również czekolady. Nie zabrakło jak zawsze słodkiego poczęstunku oraz obiadu, które przygotowała miejscowa kuchnia. Program spotkania przygotowała Magdalena Bauza.

FOTORELACJA

 

Bagniewo

Wszystkie panie powitał sołtys Robert Nakielski, składając im najserdeczniejsze życzenia, po czym każdej z nich wręczył wiosenne kwiaty.
Na przystrojonych stołach pojawiły różne potrawy, które przygotowały panie z KGW Bagniewianki. Lampką wina wzniesiono toast za zdrowie wszystkich pań i zaśpiewano „Sto lat”. W trakcie biesiady w sali pojawił się Henryk Drews, który zagrał na akordeonie szereg znanych i lubianych utworów. Kto znał słowa biesiadnych piosenek, dołączał do śpiewania. Uroczyste popołudnie przygotowali sołtys, rada sołecka oraz KGW Bagniewianki.

 FOTORELACJA 

 

Serock

Dom Kultury w Serocku zaprosił do siebie miłośników pięknych piosenek o paniach. Koncert nosił tytuł: „Piosenka jest kobietą”. Spotkanie z muzyką tradycyjnie otworzyła dyrektorka GOKSiR Justyna Kucharko, a poprowadził je i akompaniował wykonawcom Andrzej Zółkoś. I to on zapoczątkował serię znanych utworów piosenką z repertuaru Bogusława Meca „Naprawdę jaka jesteś”. Na scenie pojawili się następujący wykonawcy: Jakub Jędruszewski, Kinga Krawczyk, Martyna Ryszkowska, Aurelia Bruzdewicz, Kornelia Sułkowska i gość specjalny - Martyna Szamocka. Można było usłyszeć takie utwory jak: „Tańczące Eurydyki”, „Człowieczy los”, „Być kobietą”, „Damą być”, Gdzie ci mężczyźni” czy „Moje serce to jest muzyk”. Publiczność bardzo ciepło przyjęła występy wykonawców i nagrodziła ich oklaskami. Koncert przygotował GOKSiR Pruszcz.

FOTORELACJA

 

KP

 

“Czas Świecia” 13 marca 2020 r.

 

 

 

 

Wróć

Kalendarz imprez

Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Filmy

Flesz 14-12-2018
Musisz zainstalowa Flash Player'a oraz włączyć obsługę JavaScript.